Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Hörnefors Idrottsförening
De röda lejonen
Spelade matcher
JUNI 2019
 
16
16:30
sön
16:30    
Gimonäs Umeå IF F8 Sjöfru - Hörnefors IF F11  -      
16
14:30
sön
14:30    
Hörnefors IF F11 - Gimonäs Umeå IF F8 Sjöfru  -      
16
13:15
sön
13:15    
Hörnefors IF P09 - Sandviks IK P 09 Gul  -      
16
12:00
sön
12:00    
Hörnefors IF P10 - Gimonäs Umeå IF P9 Tomtebogård  -      
16
11:30
sön
11:30    
Hörnefors IF P 07/08 - Lycksele IF P07  -      
16
10:00
sön
10:00    
Hörnefors IF F06/09 - Obbola IK F07/08  -      
16
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P10 div 8 sammandrag, Grubbe, konstgräsplan
Sandåkerns Sk - Hörnefors Idrottsförening  -      
10
19:30
mån
19:30    
Mariehem SK - Hörnefors IF1  -  0  
 
09
14:30
sön
14:30    
Fotboll - P08 div 6 södra, Röbäck, Röbäcks IP konstgräs
Tegs södra umeå vit - Hörnefors Idrottsförening  -      
09
13:00
sön
13:00    
Teg Södra Vit - Hörnefors Idrottsförening  -      
09
11:00
sön
11:00    
Hörnefors IF P 06 - Gimonäs Umeå IF P13 Eagles4  -  1  
09
10:15
sön
10:15    
Hörnefors IF P 11 - Sandåkerns SK P11 Vit  -      
09
09:30
sön
09:30    
Fotboll - P08 div 6 södra, Röbäck, Röbäcks IP konstgräs
Hörnefors Idrottsförening - Röbäcks if Röd  -      
09
08:30
sön
08:30    
 
Hörnefors Idrottsförening - IFK Umeå  -      
08
14:00
lör
14:00    
 
Hörnefors Idrottsförening - Ume Dalens IF  -      
08
11:30
lör
11:30    
Fotboll - P08 div 6 södra, Röbäck, Röbäcks IP konstgräs
Sandåkerns sk Vit - Hörnefors Idrottsförening  -      
08
11:30
lör
11:30    
Tegsödra Umeå IF P-09 Blå lag 2 - Hörnefors IF P09  -      
08
11:00
lör
11:00    
Hörnefors If F06-09 - Röbäcks IF F08 Blå  -      
08
09:30
lör
09:30    
Fotboll - P08 div 6 södra, Röbäck, Röbäcks IP konstgräs
Arnäs P08 Gul - Hörnefors Idrottsförening  -      
07
19:00
fre
19:00    
Hörnefors IF P08 P08 - Spöland Vännäs IF P08 Gul  -      
07
18:00
fre
18:00    
Fotboll - F06/09 div 6 södra, I 20 Vildmannavallen
IFK Umeå F-07/08 - Hörnefors IF F06/09  -      
06
18:00
tor
18:00    
Hörnefors IF - Sävarådalen 23  -  5  
 
02
16:30
sön
16:30    
Hörnefors IF F06/09 - Gimonäs Umeå IF F11 Tomtebo  -      
02
13:15
sön
13:15    
Hörnefors IF P09 - Sandviks IK P 09 Gul  -      
02
13:00
sön
13:00    
Tegsödra Umeå IF F-11 Vit - Hörnefors IF F11  -      
02
11:45
sön
11:45    
Hörnefors IF P 11 - Sandviks IK P11 Gul  -      
02
11:30
sön
11:30    
Hörnefors IF F11 - Ersmarks IK F11  -      
02
11:00
sön
11:00    
Hörnefors IF P 07/08 - Tegsödra Umeå IF P-07 Vit  -      
02
10:00
sön
10:00    
Sandviks IK P11 Svart - Hörnefors IF P 11  -      
02
09:30
sön
09:30    
Hörnefors IF P10 - Spöland Vännäs IF P10  -      
01
11:00
lör
11:00    
Hörnefors IF P 06 - Spöland Vännäs IF P063  -  5  
01
10:45
lör
10:45    
Gimonäs Umeå IF P11 Tomtebo B/C vit - Hörnefors IF P08 P08  -      
MAJ 2019
 
29
19:00
ons
19:00    
Hörnefors IF - Sörmjöle IK1  -  3  
 
26
17:30
sön
17:30    
Tegsödra Umeå IF P-06 Blå - Hörnefors IF P 062  -  1  
26
13:15
sön
13:15    
Hörnefors IF F11 - Stöcke IF F 10/11  -      
26
11:45
sön
11:45    
Sandviks IK F11 - Hörnefors IF F11  -      
26
11:30
sön
11:30    
Tegsödra Umeå IF P-07 Vit - Hörnefors IF P 07/08  -      
26
10:00
sön
10:00    
Hörnefors IF P08 P08 - Röbäcks IF P08  -      
25
12:00
lör
12:00    
Täfteå IK P11 Vit - Hörnefors IF P 11  -      
25
10:00
lör
10:00    
Hörnefors IF P 11 - Ersboda SK P11 Vit  -      
24
19:00
fre
19:00    
Hörnefors IF - Tegs SK Fotboll2  -  3  
23
17:30
tor
17:30    
Friidrott, Campus arena, IKSU
 
Tävling  -      
22
18:30
ons
18:30    
Fotboll - F06/09 div 6 södra, Vännäs IP Konstgräs
Spöland Vännäs IF F08 - Hörnefors IF F06/09  -      
 
19
17:00
sön
17:00    
Fotboll - Herrar div 4 södra , Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Hörnefors IF4  -  2  
19
13:15
sön
13:15    
Hörnefors IF P09 - Obbola IK p09/10  -      
19
12:00
sön
12:00    
Hörnefors IF P 07/08 - Gimonäs Umeå IF P12 CSÅ svart  -      
19
10:00
sön
10:00    
Hörnefors IF F06/09 - Röbäcks IF F08 Röd  -      
19
10:00
sön
10:00    
Hörnefors IF P08 P08 - Ersmarks IK P08  -      
18
11:00
lör
11:00    
Hörnefors IF P 06 - Sörfors IF p-060  -  7  
18
09:00
lör
09:00    
Fotboll - P10 div 8 sammandrag, I 20 Vildmannavallen
IFK Umeå - Hörnefors Idrottsförening  -      
 
12
17:00
sön
17:00    
Simning, Navet
 
Simning » 
Tävling
  -      
12
10:00
sön
10:00    
Hörnefors IF F06/09 - Röbäcks IF F08 Blå  -      
12
10:00
sön
10:00    
Robertsfors IK P06/07 - Hörnefors IF P 07/08  -      
11
11:15
lör
11:15    
Gimonäs Umeå IF P13 Blackhawks - Hörnefors IF P 064  -  5  
11
11:00
lör
11:00    
Mariehem SK (P07) Vit - Hörnefors IF P 07/08  -      
11
10:00
lör
10:00    
Ersboda SK P07/08 Vit - Hörnefors IF P08 P08  -      
11
09:00
lör
09:00    
Simning, Navet
 
Simning » 
Tävling
  -      
10
19:00
fre
19:00    
Hörnefors IF - Stöcke IF2  -  2  
 
01
14:45
ons
14:45    
Sandåkernkamraternas IF - Hörnefors IF7  -  0  
APRIL 2019
 
28
15:00
sön
15:00    
Hörnefors IF - Stöcke IF Herrar4  -  1  
27
16:00
lör
16:00    
KB65 - Hörnefors Idrottsförening  -      
24
19:00
ons
19:00    
Sörmjöle IK - Hörnefors IF2  -  1  
 
07
16:00
sön
16:00    
Innebandy - P06/08, Sporthushallen
 
Teg - Hörnefors Idrottsförening  -      
06
14:30
lör
14:30    
Innebandy - P06/08, Röbäck Elofssonhallen
Umeå City - Hörnefors Idrottsförening  -      
06
11:30
lör
11:30    
Innebandy - P06/08, Röbäck Elofssonhallen
Röbäck - Hörnefors Idrottsförening  -      
05
18:15
fre
18:15    
Innebandy - P06/08, Ålidhem, Ålidhem Arena
Sävar - Hörnefors Idrottsförening  -      
MARS 2019
 
31
15:00
sön
15:00    
IBK Härnösand - Hörnefors IF7  -  5  
31
13:30
sön
13:30    
Innebandy - P10, Sävar, Sävaråhallen
Täfteå IK - Hörnefors IF/Röd  -      
31
11:30
sön
11:30    
Innebandy - P10, Sävar, Sävaråhallen
Hörnefors IF/Röd - Sävar IK/Vit  -      
30
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Väst på stan, Noliahallen
 
Tävling  -      
 
24
16:00
sön
16:00    
Innebandy - F09/10, Elofssonhallen
Röbäcks IF - Hörnefors IF  -      
24
12:00
sön
12:00    
Sandåkerns SK - Hörnefors IF3  -  4  
24
12:00
sön
12:00    
Innebandy - P08/09, Vildmannahallen
Umeå City IBF /Blå - Hörnefors IF  -      
23
15:00
lör
15:00    
Hörnefors IF - IBK Härnösand3  -  2  
23
12:30
lör
12:30    
Innebandy - F06/08, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Sandåkerns SK  -      
23
11:30
lör
11:30    
Innebandy - P06/08, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/To-Vit  -      
23
10:00
lör
10:00    
Hörnefors IF - Umeå City IBF /Vit23  -  4  
19
20:40
tis
20:40    
Innebandy - Herrar utveckling, Umedalen Musköten 2
IBF Dalen P05 - Hörnefors Idrottsförening  -      
 
17
13:30
sön
13:30    
Innebandy - F06/08, Elofssonhallen
Röbäcks IF /Blå - Hörnefors IF  -      
17
13:00
sön
13:00    
Hörnefors IF - Täfteå IK3  -  2  
17
12:30
sön
12:30    
Holmsund City IBC - Hörnefors IF2  -  4  
16
14:30
lör
14:30    
Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF3  -  7  
16
13:30
lör
13:30    
Innebandy - F09/10, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Sävar IK  -      
16
12:30
lör
12:30    
Innebandy - P08/09, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF /Ca  -      
16
11:00
lör
11:00    
Innebandy - P06/08, Täftehallen
Täfteå IK - Hörnefors IF  -      
15
19:00
fre
19:00    
Täfteå IK - Hörnefors IF6  -  6  
 
03
13:00
sön
13:00    
Umeå City IBF - Hörnefors IF5  -  8  
01
18:15
fre
18:15    
Innebandy - Herrar utveckling, Haga - Umeå Energi Arena
umeå cityibf /blå - Hörnefors Idrottsförening  -      
FEBRUARI 2019
 
24
15:30
sön
15:30    
Hörnefors IF - Umeå City IBF/BlåNorr3  -  5  
24
13:30
sön
13:30    
Innebandy - P10, Bråvallahallen
Sävar IK/Vit - Hörnefors IF/Röd  -      
24
10:30
sön
10:30    
Innebandy - P10, Bråvallahallen
Hörnefors IF/Röd - Röbäcks IF  -      
23
15:00
lör
15:00    
Hörnefors IF - Rönnskär Railcare IF5  -  4  
23
13:30
lör
13:30    
Innebandy - F09/10, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Obbola IK  -      
23
13:00
lör
13:00    
Innebandy - P06/08, Olasjöhallen
Obbola IK - Hörnefors IF  -      
23
12:30
lör
12:30    
Innebandy - F06/08, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Röbäcks IF F07  -      
23
11:30
lör
11:30    
Innebandy - P08/09, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Täfteå IK  -      
 
17
16:30
sön
16:30    
Innebandy - P08/09, Musköten 2
Hissjö SK - Hörnefors IF  -      
17
15:30
sön
15:30    
Innebandy - F09/10, Musköten 2
IBF Dalen/Södra - Hörnefors IF  -      
17
14:00
sön
14:00    
Innebandy - P06/08, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Täfteå IK  -      
17
11:30
sön
11:30    
Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IBF7  -  10
16
11:30
lör
11:30    
Innebandy - F06/08, Umeå Energi Arena Öst
Team Thorengruppen SK - Hörnefors IF  -      
14
19:45
tor
19:45    
Hörnefors IF - Umeå City IBF0  -  7  
 
10
14:00
sön
14:00    
Innebandy - P08/09, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF/To B/C - Hörnefors IF  -      
10
13:30
sön
13:30    
Innebandy - P06/08, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Hörnefors IF  -      
10
11:30
sön
11:30    
Innebandy - Herrar A div 2 , Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF5  -  2  
10
10:30
sön
10:30    
Hörnefors IF - IBF Dalen /Södra2  -  9  
09
10:30
lör
10:30    
Innebandy - F06/08, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF /F08Vit  -      
09
10:30
lör
10:30    
Sävar IK - Hörnefors IF2  -  7  
 
02
15:30
lör
15:30    
Hörnefors IF - Obbola IK9  -  6  
02
14:00
lör
14:00    
Innebandy - P08/09, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Röbäcks IF  -      
02
13:00
lör
13:00    
Innebandy - F09/10, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Umeå City IBF  -      
02
12:40
lör
12:40    
Innebandy - P10, Haga - Umeå Energi Arena
Umeå City - Hörnefors Idrottsförening  -      
JANUARI 2019
 
27
14:00
sön
14:00    
Innebandy - P06/08, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Vit  -      
27
13:00
sön
13:00    
Hörnefors IF - Täfteå IK7  -  6  
27
12:00
sön
12:00    
Innebandy - F09/10, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Röbäcks IF  -      
27
11:30
sön
11:30    
IBS Dalen - Hörnefors IF7  -  7  
27
11:00
sön
11:00    
Innebandy - P08/09, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Umeå City IBF /Blå  -      
26
15:00
lör
15:00    
Innebandy - F06/08, Ersängshallen
Ersboda SK - Hörnefors IF  -      
26
13:30
lör
13:30    
Umeå City IBF /Vit - Hörnefors IF5  -  6  
 
20
16:00
sön
16:00    
Innebandy - F09/10, Bråvallahallen
Hörnefors IF - IBF Dalen  -      
20
15:00
sön
15:00    
Innebandy - P08/09, Bråvallahallen
Hörnefors IF - IBF Dalen  -      
20
14:00
sön
14:00    
Hörnefors IF - Vindelns IF5  -  5  
20
12:10
sön
12:10    
Innebandy - P06/08, Musköten 1
IBF Dalen/P07 - Hörnefors IF  -      
20
11:30
sön
11:30    
Hörnefors IF - Holmsund City IBC5  -  5  
20
11:30
sön
11:30    
Röbäcks IF P-06 - Hörnefors IF3  -  1  
19
14:30
lör
14:30    
Innebandy - F06/08, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Hörnefors IF  -      
19
14:30
lör
14:30    
Innebandy - P10, Tegs Centralskola
Hörnefors IF/Röd - IBF Dalen /Södra  -      
19
11:30
lör
11:30    
Innebandy - P10, Tegs Centralskola
Tegs SK IBF - Hörnefors IF/Röd  -      
16
19:30
ons
19:30    
Hörnefors IF - Gullänget-Kroksta IBS7  -  6  
 
13
15:30
sön
15:30    
Innebandy - F09/10, Täftehallen
Täfteå IK - Hörnefors IF  -      
13
12:30
sön
12:30    
Innebandy - F06/08, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF  -      
13
11:30
sön
11:30    
Hörnefors IF - IBF Dalen /P063  -  16
12
15:00
lör
15:00    
Vindelns IF - Hörnefors IF3  -  5  
12
13:30
lör
13:30    
Innebandy - P08/09, Musköten 2
IBF Dalen - Hörnefors IF  -      
12
13:00
lör
13:00    
Innebandy - P06/08, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Umeå City IBF/Vit  -      
12
11:00
lör
11:00    
Håknäs Idrottsförening - Hörnefors IF6  -  6  
DECEMBER 2018
 
16
15:30
sön
15:30    
FBC Moröbacke - Hörnefors IF4  -  6  
16
13:30
sön
13:30    
Hörnefors IF - Holmsund City IBC8  -  9  
16
13:05
sön
13:05    
Innebandy - P08/09, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF /Ca - Hörnefors IF  -      
16
12:30
sön
12:30    
Innebandy - F06/08, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Röbäcks IF/Blå  -      
16
11:30
sön
11:30    
Innebandy - P06/08, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Täfteå IK  -      
15
16:00
lör
16:00    
Fotboll - Herrar div 4 södra , Umeå Energi Arena VATTEN
Höjdens BK - Hörnefors IF  -      
15
14:30
lör
14:30    
Innebandy - Herrar utveckling, Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF8  -  8  
15
10:10
lör
10:10    
Innebandy - F09/10, Sävaråhallen
Sävar IK - Hörnefors IF  -      
 
09
13:00
sön
13:00    
Innebandy - P10, Haga - Umeå Energi Arena
 
- Hörnefors Idrottsförening  -      
09
12:05
sön
12:05    
Innebandy - P06/08, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Hörnefors IF  -      
08
15:00
lör
15:00    
Hörnefors IF - Sandåkerns SK12  -  1  
08
14:30
lör
14:30    
Innebandy - F06/08, Musköten 1
Sandåkerns SK - Hörnefors IF  -      
08
10:30
lör
10:30    
Umeå City IBF /Vit2 - Hörnefors IF3  -  2  
07
19:00
fre
19:00    
Hörnefors IF - Täfteå IK4  -  4  
 
02
14:30
sön
14:30    
Innebandy - F09/10, Olasjöhallen
Obbola IK - Hörnefors IF  -      
02
14:00
sön
14:00    
Innebandy - P06/08, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Obbola IK  -      
02
13:00
sön
13:00    
Hörnefors IF - IBF Dalen6  -  3  
02
12:30
sön
12:30    
Innebandy - F06/08, Elofssonhallen
Röbäcks IF F07 - Hörnefors IF  -