SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Hörnefors Idrottsförening

Hörnefors IF

Postadress
Kungsvägen18, 905 31 Hörnefors
Besöksadress
Centrumhuset Hornet, Kungsvägen 18, Hörnefors
Telefon
076 202 10 18
E-post
1908hif@gmail.com
Bankgiro
499-7797
Swish nr
123 580 83 24 

Organisationsnummer
894001-3132
Föreningsnummer 2201

fotboll 2201-15, innebandy 2201-58, simning 2201-33, friidrott 2201-16

Kansliet

är delvis bemannat, (jobbar fortfarande en del hemifrån) ring gärna  076 202 10 18 för kontakt.

Eventuella förändringar annonseras via hemsidan.

 
Hitta till Nordahlsvallen (Fotbollsplan konstgräs)

STYRELSEN 2022
Helena Oscarsson, ordförande, krisgrupp, 070 632 44 55, helena.oscarsson@umea.se
Jenny Svahn, vice ordförande, 070 250 04 30, svahnjenny@hotmail.com
Kenneth Bäckström, kassör, A-lags verksamheterna, 070 667 78 73, Ken1.backstrom@gmail.com
Johan Lindh, ledamot, 072 540 00 22, johan@naltamedia.se
Nathalie Johansson, ledamot, ungdomsansvarig, 073-825 80 96, Nathalienatta@hotmail.com
Pekka Matala, ledamot, ungdomsansvarig, 070-298 71 28, pekka.matala90@gmail.com
Torbjörn Wester, ersättare, 070-182 47 46, torbjorn.wester@winpos.se
 
ADJUNGERADE
Elisabeth Bergmark Renman, personal, sekreterare 076 202 10 18, 1908hif@gmail.com
Elisabet Andersson, Adj friidrott,  070 606 87 07, ebet.andersson@gmail.com
Ulf Stödberg, simning, 070 272 22 08, ulf.stodberg@gmail.com
Conny Nilsson, fotboll, 073-995 50 77,  connynilsson12@hotmail.com
Morgan Johansson, innebandy, 076-348 25 45, morgan.johansson@gmail.com
 

REVISORER
Rickard Drotz, Revisor,  070 207 40 54,  rickard.drotz@gmail.com 
Mats Andersson, revisor ersättare, 072 528 28 00, mats.l.andersson@afry.com

ARBETSUTSKOTT
Föreningens Arbetsutskott består av ordförande, vice ordförande och kassör. Krisgruppen består av de samma.
 
VALBEREDNING 2022
Morgan Johansson, innebandy, sammankallande
Ulf Stödberg, simning
Elisabet Andersson, friidrott
Robert Lundgren, fotboll


 



Hitta till Bråvallahallen och Nordahlsvallen